Jesteś tutaj:

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w PBP

Data: 05.03.2018 r., godz. 08.00    730
27 lutego gościliśmy młodzież z ZSEG w Otwocku
27 lutego gościliśmy młodzież z ZSEG w Otwocku wraz z ich nauczycielką Panią Anną Pakuszewską na zajęciach bibliotecznych.
Celem zajęć było poznanie roli książki w życiu młodego człowieka, prezentacja nowości wydawniczych oraz pokazanie atrakcyjnych książek, aby zachęcić młodzież do czytania, a także promować ciekawą literaturę i bibliotekę. Wszelkie działania zmierzały do sięgnięcia po książkę przez młodzież. Wspólnie z uczniami omawialiśmy na zajęciach zalety jakie płyną z czytania książek, takie jak : poszerzenie wiedzy, rozbudzanie wyobraźni, wzbogacenie słownictwa, poprawa koncentracji i pamięci.
Ponadto młodzież zdobyła wiedzę na temat zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych, poznała regulamin, katalog internetowy, a także praktycznie przećwiczyła sposoby wyszukiwania książek według indeksów: autorskiego, tytułowego, tematycznego. Uczniowie z zajęć bibliotecznych wyszli z wybraną przez siebie książką, pokazując, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania czasu. Dziękujemy za aktywność na zajęciach i zapraszamy po następne książki :)