Zajęcia z promocji czytelnictwa w PBP

Data: 25.04.2024 r., godz. 16.54    45

Z okazji Światowego Dnia Książki zaprosiliśmy dzieci z pobliskiego Przedszkola „Sówka Mądra Główka” na zajęcia z promocji czytelnictwa. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Chcieliśmy przedstawić bibliotekę jako nadal atrakcyjne, konkurencyjne, przyjazne dzieciom miejsce. Przedszkolaki chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wręcz trudno było im się rozstać z kolorowymi , pięknie wydanymi i bogato ilustrowanymi książeczkami z naszego działu dziecięcego. Udowodniono, że kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny oraz emocjonalny dziecka.

Nawiązaliśmy podczas zajęć do niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Ziemi, Powiatowa Biblioteka Publiczna to biblioteka bliska przyrodzie.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały samodzielnie prace plastyczne nawiązujące do dawnego charakteru naszego miasta, uzdrowiska leczącego kuracjuszy z całego kraju czystym, suchym powietrzem.

Zapraszamy ponownie.

1714050559809.jpg (3.68 MB)1714050559798.jpg (3.06 MB)1714050559788.jpg (3.20 MB)