„Kolory Uzbekistanu oczami Leona Barszczewskiego” - wystawa w PBP

Data: 17.04.2024 r., godz. 12.26    64
15 kwietnia odbyło się w PBP niezwykłe wydarzenie - otwarcie wystawy zatytułowanej „Kolory Uzbekistanu oczami Leona Barszczewskiego”, autorstwa Pana Igora Strojewskiego.

15 kwietnia odbyło się w PBP niezwykłe  wydarzenie - otwarcie wystawy zatytułowanej „Kolory Uzbekistanu oczami Leona Barszczewskiego”, autorstwa Pana Igora Strojewskiego.

Uroczystość rozpoczęto pięknym śpiewem Pani Anny Marii Adamiak niezapomnianych i bardzo lubianych piosenek Anny German, piosenkarki urodzonej w Uzbekistanie.

Następnie oficjalnego otwarcia wystawy dokonali : Sekretarz Ambasady Republiki Uzbekistanu Pan Sardor Achmatow oraz autor wystawy Pan Igor Strojecki.

Wśród zaproszonych Gości na uroczystość przybyli : przedstawiciele UTW w Otwocku  z Panią Reginą Morawską  Stec na czele, przedstawiciele Klubu Seniora w Nadbrzeżu z Panią Marianną Firląg na czele, czytelnicy.

Po części oficjalnej Goście zostali zaproszeni na interesującą prelekcję  przybliżającą postać Leona Barczewskiego, którą  wygłosił Pan Igor Strojecki, prawnuk Leona Barczewskiego. Uczestnicy spotkania poza wykładem biograficznym mieli możliwość obejrzenia unikatowych zdjęć związanych z wyjątkową postacią podróżnika i badacza kultury Azji Środkowej.  Spotkanie zakończono  poczęstunkiem, podczas którego była możliwość rozmowy z autorem wystawy.

Wystawę, można oglądać w siedzibie PBP do końca maja 2024 r.

To było niezapomniane wydarzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

1713346439117.jpg (3.11 MB)1713346439106.jpg (3.01 MB)