Projekt „Mała Książka - Wieki Człowiek” w PBP

Data: 05.03.2024 r., godz. 13.43    165
Zapraszamy dzieci do udziału w akcji.

Projekt  „Mała Książka - Wieki Człowiek” w PBP

Zapraszamy dzieci do udziału w akcji.

Informujemy, że nasza placówka  bierze aktywny udział w projekcie „Mała Książka - Wielki Człowiek”, do której gorąco zachęcamy.

To niewątpliwie bardzo znaczący dla rozwoju czytelnictwa Projekt adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym

( z roczników 2017 - 2020 ) realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.

Aby przystąpić do projektu, należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę i zapisać je do niej (jeśli nie jest oczywiście jeszcze zapisane). Następnie wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego i odebrać wyjątkową wyprawkę czytelniczą, w której znajdzie się książka odpowiednia do wieku dziecka, broszura informacyjna dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, pod warunkiem wypożyczenia co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem wraz z niespodzianką.

Po skończeniu istnieje możliwość wydania kolejnej karty dziecku oraz zbierania naklejek przez dzieci i rozpoczęcia przygody od nowa.

Zapraszamy zarówno dzieci już zapisane do biblioteki jak i nowych, małych czytelników, aby razem z nami rozpocząć wspaniałą przygodę z książką.

Akcja jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.