20-lecie dorobku pisarskiego Magdaleny Kordel

Data: 16.02.2024 r., godz. 14.00    317
15.02.2024r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku miała zaszczyt zorganizować wyjątkowy jubileusz dorobku pisarskiego poczytnej i lubianej mistrzyni kobiecej literatury- Pani Magdaleny Kordel.

15.02.2024r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku miała zaszczyt  zorganizować wyjątkowy jubileusz dorobku pisarskiego poczytnej i lubianej mistrzyni kobiecej literatury- Pani Magdaleny Kordel.

Chcąc docenić talent oraz twórczość lokalnej pisarki, Dyrekor Powiatowej Biblioteki, Pani Anna Bielicka do wspólnego świetowania w PMDKU-u w Otwocku zaprosiła znamienitych gości: wicestarostę Powiatu Otwockiego, Pana Pawła Zawadę, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołbieli, Panią Katarzynę Bajer, Panią Reginę Oskrobę właścicielkę lokalnej cukiernio-piekarni „Wanda” z Otwocka oraz zaprzyjaźnione grupy:

seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Otwocka na czele z prezeską Panią Reginą Morawską – Stec , seniorów z Klubu Seniora z Nadbrzeża, poetów z Klubu Miłośników Poezji oraz wielbicieli książek pani Magdaleny.

Podczas imprezy uczestnicy spotkania mieli okazję lepiej poznać pisarkę przysłuchając się bardzo ciekawej rozmowie prowadzonej przez Panią Annę Bielicką. Pani Magdalena Kordel z gracją i swobodą odpowiadała na pytania dotyczące pracy pisarskiej oraz życia prywatnego.

W kolejnej odsłonie spotkania, Dyrektor PBP w Otwocku wręczyła nagrody i dyplomy laureatom, osobom wyróżnionym oraz uczestnikom konkursu poetyckiego "Z miłości do pisania".

Na scenie swoje utwory zaprezentowali zwycięzcy konkursu. Między wierszami wybrzmiały piękne dźwięki fortepianu, za którym zasiadła niezwykle utalentowana i sympatyczna artystka Ania Kasprzak.

Na urodzinowej imprezie nie mogło zabraknąć kwiatów, szczerych życzeń płynących prosto z serca dla Pani Magdaleny Kordel.

Zwieńczeniem spotkania była pyszna niespodzianka w postaci dwupiętrowego tortu w efektownym kształcie książki.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wyśmienitą zabawę. Pani Magdalenie Kordel jeszcze raz gratulujemy jubileuszu i życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń i nieprzebranej ilości pomysłów na nowe książki.