Spotkanie promujące wydanie Najstarszej Księgi Metrykalnej Parafii Glinianka w SP im. W. Witosa w Gliniance.

Data: 13.02.2024 r., godz. 14.39    354

Księga została wydana dzięki dofinansowaniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku. Na spotkanie w Gliniance przybyło bardzo dużo osób zainteresowanych historią miejscowości i genealogią rodzin tutaj zamieszkujących. Spotkanie było świetnie przygotowane przez Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance przy wsparciu Stowarzyszenia Miłośników Tradycji i Kultury Ludowej „Wawrzynioki” z Glinianki oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Gliniance, za co uprzejmie dziękujemy   A słynne sójki glinieckie przygotowane na premierę były przepyszne. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w ten ważny, historyczny projekt.

iWYmxI4C.jpg (205 KB)eolX7CJq.jpg (198 KB)B8NpXLo6.jpg (238 KB)