Zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci w PBP

Data: 22.01.2024 r., godz. 11.44    122
12 stycznia PBP odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla drugiej grupy uczniów Szkoły Podstawowej „Sokrates” w Otwocku.

12 stycznia PBP odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla drugiej grupy  uczniów Szkoły Podstawowej „Sokrates” w Otwocku.

Podczas warsztatów między innymi czytano uczniom fragmenty książek terapeutycznych. Udowodniono, że książki biblioterapeutyczne rozwijają inteligencję emocjonalną, a  także podpowiadają właściwe zachowania np. jak pozbyć się zazdrości, jak reagować w momentach słabości, czy też jak poradzić sobie ze złością.

Książki  były wspaniałym pretekstem do rozmów o tym, co czujemy i o tym, dokąd prowadzą nas uczucia. W celu kształtowania pozytywnych emocji dzieci wykonały odpowiednie ćwiczenia. Zastosowano elementy terapii poprzez zabawę.

Pozycje książkowe gwarantujące podróż po świecie emocji oraz wspierające rozwój emocjonalny dziecka są do wypożyczenia w naszej placówce. Gorąco polecamy.

IMG_20240112_114434.jpg (2.27 MB)IMG_20240112_103124.jpg (2.04 MB)