Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku z promocją Akcji „Mała Książka - Wielki człowiek” w Sobiekursku

Data: 30.11.2023 r., godz. 12.17    167
Podczas spotkania z dziećmi przedszkolnymi w Sobiekursku zachęcaliśmy dzieci do udziału w akcji „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Na zakończenie każde z nich otrzymało okolicznościową mikołajkową zakładkę zachęcającą do odwiedzin biblioteki wraz z Rodzicem.

Podczas  spotkania  z dziećmi  przedszkolnymi w   Sobiekursku zachęcaliśmy dzieci do udziału w akcji „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Na zakończenie każde z nich otrzymało  okolicznościową mikołajkową zakładkę zachęcającą do odwiedzin biblioteki wraz z Rodzicem. Przypominamy, że nasza placówka bierze udział w kolejnej edycji projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek” . Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek” i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.  Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem wraz z niespodzianką. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Zachęcamy Opiekunów do odwiedzenia naszej placówki wraz z dzieckiem, oprócz wymienionych rzeczy na najmłodszych czekają starannie dobrane nowości z działu dziecięcego. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce, jakim jest biblioteka. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2017-2020), które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu po odbiór czytelniczej wyprawki wraz z kartą małego czytelnika. Akcja jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i  Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy zarówno dzieci już zapisane do biblioteki jak i nowych, małych czytelników.

Na zakończenie oprócz słodkości przedszkolaki otrzymały okolicznościową mikołajkową zakładkę zachęcającą do odwiedzin biblioteki wraz z Rodzicem.

Na zdjęciach przedszkolaki,  które wzięli udział w spotkaniu promującym akcję „ Mała Książka - Wielki człowiek „ uczęszczające do  Przedszkola przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym  w Sobiekursku.

IMG_20231122_103401.jpg (4.33 MB)IMG_20231122_103258.jpg (4.33 MB)

IMG_20231115_102926.jpg (4.98 MB)