Zajęcia biblioterapeutyczne w PBP – sztuka wyrażania emocji

Data: 02.11.2023 r., godz. 13.44    177
27 października PBP odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej Sokrates w Otwocku.

Uczniowie w wieku wczesnoszkolnym są pełni uczuć i emocji.  Podczas warsztatów między innymi czytano uczniom fragmenty książek terapeutycznych. Udowodniono, że książki biblioterapeutyczne rozwijają inteligencję emocjonalną, pomagają rozpoznawać i nazywać emocje, a  także podpowiadają właściwe zachowania np. jak pozbyć się zazdrości, czy też jak poradzić sobie ze złością.

Inspiracją do przeprowadzenia naszych zajęć stały się  książki z naszego księgozbioru, a zwłaszcza książka wybitnej włoskiej ilustratorki Bimby Landmann „Mapy moich emocji”, która zabrała nas w podróż przez krainy różnych emocji. Ta oryginalna, poruszająca pozycja książkowa  była wspaniałym pretekstem do rozmów o tym, co czujemy i o tym, dokąd prowadzą nas uczucia.

Te i inne pozycje książkowe gwarantujące podróż po świecie emocji oraz wspierające rozwój emocjonalny dziecka są do wypożyczenia w naszej placówce.

IMG_20231027_104057.jpg (1.82 MB)IMG_20231027_102736.jpg (1.74 MB)