Szkolenia dla Bibliotekarzy Powiatu Otwockiego

Data: 29.09.2023 r., godz. 11.07    164
W miniony poniedziałek, 25 września w ramach otrzymanego dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, Bibliotekarze Powiatu Otwockiego rozpoczęli cykl szkoleń zatytułowany „Dialog, rozwój i współpraca w empatycznej bibliotece„ prowadzonych przez Panią Wandę Matras – Mastalerz, a zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku.

W miniony poniedziałek, 25 września w ramach otrzymanego dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury,  Bibliotekarze Powiatu Otwockiego rozpoczęli cykl szkoleń zatytułowany „Dialog, rozwój i współpraca w empatycznej bibliotece„ prowadzonych przez Panią Wandę Matras – Mastalerz, a zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku.

Pierwsze spotkanie dotyczyło pracy z książką dziecięcą oraz wykorzystania metafory graficznej i sztuki narracyjnej w empatycznej bibliotece. Uczestniczyli w nich przedstawiciele  Gminnych Bibliotek Publicznych naszego powiatu.

Celem szkoleń jest pokazanie praktycznych metod i form pracy rozwijających dobrą komunikację interpersonalną z czytelnikiem. Uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia w bibliotece bezpiecznego, empatycznego środowiska sprzyjającego rozwojowi i wsparciu wszystkich grup wiekowych.

Zadaniem szkoleń jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy Bibliotekarzy oraz zdobywanie nowych umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań z czytelnikami na temat książki.

Po zakończonym szkoleniu  bibliotekarze otrzymali certyfikaty ukończenia pierwszej części szkolenia.

Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach, druga część cyklu już w październiku, a poświęcona będzie tym razem młodzieży, dorosłym oraz seniorom ! Zapraszamy !

IMG_20230925_100134.jpg (1.87 MB)IMG_20230925_100113.jpg (1.79 MB)