„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła .” - napisała Wisława Szymborska. Zaproszenie do świata książek

Data: 18.09.2023 r., godz. 10.07    186

15 września gościliśmy w Powiatowej Bibliotece dzieci z klasy pierwszej Niepublicznej szkoły podstawowej z Pasją w Otwocku na zajęciach z rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci. Edukacja czytelnicza skierowana została do uczniów klas pierwszych w odpowiednim momencie, uczniowie właśnie rozpoczynają naukę samodzielnego czytania i pisania. Grupa, która nas odwiedziła wraz z Opiekunami aktywnie uczestniczyła w zajęciach promujących czytelnictwo.

Głównym zadaniem naszych spotkań jest rozbudzanie oraz wzmacnianie nawyku czytania książek. Podczas zajęć w PBP dzieci rozwijają aktywność i ciekawość związaną ze światem książek. Przekonujemy o atrakcyjności książki dziecięcej ze względu na jej formę wydawniczą, ilustracje i wartościowe teksty. Oferta działu dziecięcego w naszej placówce  jest wyjątkowo bogata i starannie uzupełniana o najnowsze tytuły.

Dawniej książka broniła się sama, teraz dzieci coraz częściej wolą spędzić czas korzystając z Internetu, smartfonu bądź oglądając telewizję dlatego bardzo ważne jest przekonywanie dzieci do czytania książek „.

Zapraszamy do biblioteki dzieci wraz z rodzicami.

„Nie myśl, że książki znikną” Umberto Eco.

IMG_20230915_104619.jpg (1.89 MB)IMG_20230915_113756.jpg (2.27 MB)IMG_20230915_113527.jpg (1.68 MB)