Jesteś tutaj:

Rok 2018 Rokiem Herberta - niezwykła lekcja o Zbigniewie Herbercie w PBP

Data: 09.11.2018 r., godz. 10.00    935
28 lipca 2018 roku minęło dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta,
28 lipca 2018 roku minęło dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta, polskiego poety, eseisty, dramaturga. Z wykształcenia także ekonomisty, prawnika i filozofa, laureata ponad dwudziestu nagród literackich.
Do najważniejszych dzieł Herberta należą : „Struna światła”, „Pan Cogito”, „89 wiersze” .
Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w uznaniu ogromnych zasług poety, głęboko przekonany o wyjątkowym znaczeniu jego twórczości ogłosił rok 2018 Rokiem Herberta.
Z tej okazji zaprosiliśmy do Biblioteki młodzież klasy drugiej o profilu biologiczno - chemicznym z Liceum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku wraz z ich opiekunem, Polonistą Panią Małgorzatą Piwek.
Młodzież pod kierunkiem Pani Małgorzaty przygotowała niezwykle interesującą lekcje.
Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze autorstwa Zbigniewa Herberta. Była recytacja wierszy, a także młodzież przedstawiła niezwykle ciekawe życie Zbigniewa Herberta. Wszyscy uczestnicy perfekcyjnie opanowali materiał, pomimo ,że poezja Herberta nie należy do łatwych. Nie zabrakło także bardzo wymownych i ciągle aktualnych cytatów poety np.
„Naród, który traci pamięć, traci sumienie”,
„ Bądź odważny w ostatecznym rozrachunku jedynie to się liczy”.
Na zakończenie spotkania Dyrektor Biblioteki Pani Anna Bielicka podziękowała młodzieży za świetne recytacje wierszy . Oprócz braw, młodzież otrzymała interesujące okolicznościowe gadżety z wizerunkiem Zbigniewa Herberta: t.j. koszulki z nadrukiem postaci Herberta oraz okolicznościowe notesy i zakładki. Dziękujemy za wizytę i zachęcamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie.
Zaleska Agnieszka