Jesteś tutaj:

Spotkanie z Teresą Lipowską

Data: 15.10.2018 r., godz. 10.00    991
W piątek 12 października w siedzibie PBP odbyło się spotkanie studentów kołbielskiego UTW ze znaną aktorką i autorką wspomnień "Rozmowy nad rodzinnym albumem".
1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej biblioteki seniorów z Gminy Kołbiel, którzy odwiedzili nas po raz pierwszy. Zaproszonym gościem była tym razem Pani Teresa Lipowska, popularna aktorka znana z teatru i telewizji.

Pani Teresa ukończyła Szkołę Średnią Muzyczną w klasie fortepianu, a także Wydział Aktorski PWSFT w Łodzi. Przez wiele lat związana była z Kabaretem Dudek. Znana czytelnikom między innymi z serialu „M jak Miłość”, grająca rolę Barbary Mostowiak, wdowy po Lucjanie.

Dla informacji czytelników dodam, że w naszej bibliotece i na jej terenie były i są kręcone kolejne odcinki popularnego filmu „M jak Miłość”.
Na planie filmowym nasza biblioteka zamieniała się w Przychodnię w Lipnicy.

Na piątkowym spotkaniu, przy pełnej sali Pani Teresa Lipowska promowała swoją książkę zatytułowaną: Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach  Iloną Łepkowską.


Spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej atmosferze.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z życia prywatnego i osobistego zaproszonej aktorki. Rozmowę z bohaterką książki w formie wywiadu poprowadziła dyrektor biblioteki Pani Anna Bielicka. Zadając trafne pytania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy zarówno z życia prywatnego, jak i zawodowego naszego gościa. Aktorka, to wyjątkowa, barwna postać: otwarta, uzdolniona z bogatą biografią i szerokimi zainteresowaniami. Działa charytatywnie na wielu płaszczyznach. Na koniec spotkania autorka książki chętnie pozowała do zdjęć z fankami, a także rozdawała autografy.
Książka z dedykacją pisarki jest już w naszych bibliotecznych zbiorach. Zachęcamy czytelników do sięgnięcia po nią.

Zaleska Agnieszka