Jesteś tutaj:

PIERWSZA WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Data: 21.06.2018 r., godz. 12.00    758
Przedszkolaki z "Dwunastki" w PBP
W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasza biblioteka zaprosiła na pierwszą wycieczkę do biblioteki najmłodszą grupę z Przedszkola Nr 12 w Otwocku, wraz z ich Opiekunami.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, z pewnością była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty miały możliwość zapoznania się z biblioteką, a także poznać zawody związane z książką, takie jak : autor, księgarz,wydawca, bibliotekarz itp. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak ważny jest szacunek do niej.
Z zainteresowaniem wysłuchały kilku czytanych im wierszy.
Wyjątkową przyjemność sprawiło im przeglądanie książek znajdujących się na półkach, ale w szczególności zainteresował ich oczywiście nasz nowy kącik dziecięcy. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki niedawno przez nas zakupione. Chętnie oglądały i opowiadały o nich.
Spotkanie odbyło się w wesołej radosnej atmosferze, za co dziękujemy nie tylko dzieciom, ale i Paniom. Było to wyjątkowo owocne spotkanie, dzieci już zgłaszają się ze swoimi opiekunami, aby stać się czytelnikami naszej biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii na facebooku.

Zaleska Agnieszka