Jesteś tutaj:

Odjazdowy Bibliotekarz w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 21.05.2018 r., godz. 10.00    722
W tym roku po raz pierwszy organizowaliśmy przejazd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz.
W tym roku po raz pierwszy organizowaliśmy przejazd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Organizatorem i duchem akcji była dyrektor PBP, Anna Bielicka, a koordynatorem była Sylwia Królak, bibliotekarka. Jednak sukces naszego przedsięwzięcia zawdzięczamy wszystkim pracownikom naszej biblioteki i osobom spoza niej, których lista jest bardzo długa.

Odjazdowy Bibliotekarz jest imprezą integrującą środowisko bibliotekarzy z czytelnikami i miłośnikami rowerów oraz książek. Tak też było i w naszym przypadku, bo przy organizacji zjednoczyliśmy siły z Bibliotekami Powiatu Otwockiego: Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie, Publiczną Biblioteką w Celestynowie, Biblioteką Publiczną w Sobieniach-Jeziorach, Biblioteką Publiczną Gminy Wiązowna. Swoim doświadczeniem i wsparciem służyły nam również Biblioteka Dzielnicy Wawer M. St. Warszawa wraz z filią w Miedzeszynie.

Przejazd Rowerowy odbył się w sobotę 19 maja. Warto zaznaczyć, że w tym czasie na terenie Polski odbywało się 17 takich rajdów rowerowych.

Punktem startu była siedziba PBP, przy ul. Pułaskiego w Otwocku, a metą Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Pogoda na szczęście nam dopisała, a frekwencja bibliotekarzy i czytelników, jak na pierwszy raz, również była zadowalająca. W samym przejeździe uczestniczyło ponad czterdzieści osób, a na mecie czekało ich jeszcze dwadzieścia.

Dzięki wsparciu Policjantów, a także Przedstawicieli otwockiego Klubu Motocyklowego ZRYW, udało nam się bezwypadkowo dotrzeć do mety.

Na miejscu czekały na nas stoiska z atrakcjami dla najmłodszych i książkami dla starszych przygotowanymi przez biblioteki Powiatu Otwockiego. Był też grill, napoje i ciasta. Można było też zwiedzić z przewodniczkami eksponaty Centrum Edukacji Leśnej, a punktem kulminacyjnym było otwarcie wystawy ptaków w obiektywie Doroty Bieńkowskiej. Przypomnijmy, że wystawę tę wcześniej można było obejrzeć w siedzibie PBP.

W tym miejscu składamy szczególne podziękowania Nadleśnictwu Celestynów, które udostępniło nam swój ośrodek i wsparło przy organizacji przejazdu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, jak i współpracującym z nami Bibliotekarzom za olbrzymie zaangażowanie w tę imprezę. Dziękujemy Klubowi Motocyklowemu ZRYW i Policjantom z Komendy Powiatowej w Otwocku za zapewnienie nam bezpieczeństwa oraz Muzeum Ziemi Otwockiej za udostępnienie sprzętu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, które najlepiej pokazują, jak było fantastycznie.
Do zobaczenia za rok, z rowerowym pozdrowieniem „pozdrorower”!
– Dyrekcja i pracownicy PBP w Otwocku