Jesteś tutaj:

Porozmawiamy o powieści „Wymieranie Ireny Rey” Jennifer Croft

Data: 12.06.2026 r., godz. 12.46    83
Po emocjonującej dyskusji wokół „Katedry w Barcelonie” tym razem sięgniemy po książkę, która zabiera czytelników w sam środek literackiej zagadki, pełnej tajemnic, obsesji i nieoczekiwanych zwrotów akcji

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na kolejne spotkanie!

30 lipca 2026 r. o godz. 17.00 porozmawiamy o powieści „Wymieranie Ireny Rey” autorstwa Jennifer Croft.

Ośmioro tłumaczy z różnych stron świata przyjeżdża do położonego w sercu Puszczy Białowieskiej domu słynnej pisarki Ireny Rey. Mają wspólnie pracować nad przekładami jej najnowszego dzieła. Kiedy jednak autorka niespodziewanie znika bez śladu, uczestnicy warsztatów rozpoczynają poszukiwania, które prowadzą do odkrywania kolejnych sekretów, mistyfikacji i niepokojących zależności.

„Wymieranie Ireny Rey” to błyskotliwa, pełna humoru i refleksji opowieść o świecie literatury, sile języka, kulcie sławy oraz relacjach międzyludzkich. To także intrygująca historia rozgrywająca się w niezwykłej scenerii jednego z ostatnich dzikich zakątków Europy.