Jesteś tutaj:

Marcin Wolski w PBP

Data: 27.01.2018 r., godz. 18.00    906
25 stycznia (czwartek) gościliśmy znanego satyryka, dziennikarza i autora książek.
Na spotkanie z naszym Gościem przybyło około 30 osób, fanów powieści i poczucia humoru Marcina Wolskiego.
Spotkanie rozpoczęło się od jego opowieści o pracy w Programie III Polskiego Radia. Prowadził m. in. wówczas wraz z Andrzejem Zaorskim, Krzysztofem Materną, a potem z Jackiem Fedorowiczem znaną audycję "60 minut na godzinę". W całej swojej karierze dziennikarskiej Marcin Wolski najbardziej docenia jednak pisanie książek. Jest autorem kilkudziesięciu powieści, opowiadań, noweli. Jak sam mówi o sobie, najpierw czuje się autorem książek, potem dziennikarzem, a na końcu satyrykiem. Jak się okazało, Marcin Wolski uwielbia podróże, zwłaszcza prywatne. Poznając różne zakątki świata (a objechał go już dookoła), zbiera ciekawostki, które są inspiracją dla jego powieści.
Na koniec artysta przypomniał gościom kilka swoich fraszek, m. in. o ślimaczku, czy o jakże aktualnym temacie uchodźców. Był też czas na zadawanie pytań, zdjęcia, autografy i możliwość zakupu jego książek.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przyjście, a jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie, już 8 lutego z panią Jolantą Kożan-Łazor, poetką z Otwocka - szczegóły wkrótce.