Jesteś tutaj:

Nowa Edycja „Mała Książka - Wieki Człowiek” w PBP

Data: 21.11.2022 r., godz. 15.22    371
Zapraszamy dzieci do udziału w akcji. Informujemy, że nasza placówka bierze udział w kolejnej edycji projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek”, do której gorąco zachęcamy.

Informujemy, że nasza placówka bierze udział w kolejnej edycji projektu


„Mała Książka - Wielki Człowiek”, do której gorąco zachęcamy.


To niewątpliwie jeden z najlepiej prowadzonych projektów w kraju, bardzo znaczący dla rozwoju czytelnictwa, który znacznie zwiększa poziom czytelnictwa, wzmacnia więzi rodzinne, oraz wpływa na wzrost czytelników.


Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.


Aby przystąpić do projektu, należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę i zapisać je do niej (jeśli nie jest oczywiście jeszcze zapisane). Następnie wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego i odebrać wyjątkową wyprawkę czytelniczą, w której znajdzie się książka odpowiednia do wieku dziecka, broszura informacyjna dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika.


Za każdą wizytę w bibliotece pod warunkiem wypożyczenia co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem wraz z niespodzianką.


Zachęcamy Opiekunów do odwiedzenia naszej placówki wraz z dzieckiem, oprócz wymienionych rzeczy na najmłodszych czekają starannie dobrane nowości z działu dziecięcego. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce, jakim jest biblioteka. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Zapraszamy zarówno dzieci już zapisane do biblioteki jak i nowych, małych czytelników, aby razem z nami rozpocząć wspaniałą przygodę z książką.


Serdecznie zapraszamy do biblioteki i do udziału w akcji.