Jesteś tutaj:

Spotkanie z Teresą Kaczorowską, autorką książki "Córa mazowieckich równin"

Data: 16.01.2018 r., godz. 08.00    865
11 stycznie w PBP młodzież otwockich liceów miała okazję poznać bliżej biografię słynnej polskiej Noblistki, Marii Skłodowskiej - Curie.
11 stycznia 2018 r. w naszej bibliotece gościliśmy panią Teresę Kaczorowską – reporterkę, poetkę, pisarkę, która napisała bardzo ciekawą książkę o Marii Skłodowskiej-Curie pt. „Córka mazowieckich równin czyli Maria Skłodowska-Curie”. W swojej publikacji autorka zwraca szczególną uwagę na stałe i ścisłe związki słynnej Polki z ojczyzną, która od lat studenckich mieszkała i pracowała we Francji.

Okazja na spotkanie była znakomita, ponieważ w Bibliotece jest właśnie udostępniana wystawa o Marii Skłodowskiej-Curie w związku ze 150 rocznicą jej urodzin.


Na spotkanie z Teresą Kaczorowską przybyła młodzież licealna z LO K. I. Gałczyńskiego oraz LO im. J. Słowackiego. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o polskiej noblistce, uzupełnionej ciekawymi fotografiami z życia uczonej, jak i zdjęciami pomników wystawionych na jej cześć na całym świecie.

Na zakończenie Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Anna Bielicka wręczyła autorce piękny bukiet w podziękowaniu za bardzo udane spotkanie.