Wizyta Instruktorów z Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego w Bibliotece Powiatowej Bibliotece w Otwocku

Data: 08.07.2022 r., godz. 11.56    463
6 lipca na zaproszenie Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Pani Anny Bielickiej gościliśmy w siedzibie PBP wyjątkowych Gości, a mianowicie delegację Instruktorów z Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

6 lipca na zaproszenie Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Pani Anny Bielickiej gościliśmy w siedzibie PBP wyjątkowych Gości, a mianowicie delegację Instruktorów z Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy Biblioteki  Głównej Województwa Mazowieckiego. Odwiedzająca  nas  grupa Instruktorów, wraz z Kierowniczką adiunkt dr Anną Karczewską  przyjrzała się bliżej działalności naszej placówki. Był  czas na obejrzenie pomieszczeń biblioteki, a także rozmowy przy kawie o ważnych sprawach merytorycznych dotyczących Bibliotek Publicznych Powiatu Otwockiego.

Podczas spotkania zaplanowaliśmy też wyjazd w teren do podległej nam merytorycznie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobieniach Jeziorach. Gospodarzem spotkania była Dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobieniach - Jeziorach Pani Barbara Piętka, a wizytowaną jej placówka. Tam też odbyło się zaplanowane spotkanie z Wójtem Gminy Sobienie - Jeziory . Był czas na podsumowanie pracy bibliotecznej oraz działalności kulturalnej placówki prowadzonej wzorowo, a także rozmowy o dalszym rozwoju czytelnictwa na terenie  Gminy oraz kolejnych planach inwestycyjnych.

Niecodzienne wydarzenie umilił nam dziecięcy zespół  wokalno - taneczny z Warszawic istniejący przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Sobieniach Jeziorach, prowadzony przez Panią Barbarę Karpisz-Droszczak.

Na zakończenie, na pamiątkę spotkania Wójt Gminy Pan Kamil Choim wręczył Uczestnikom spotkania okolicznościowe upominki. To było bardzo owocne spotkanie. Cieszymy się bardzo, że  Instruktorzy dostrzegli pozytywne zmiany w wizytujących placówkach bibliotecznych Powiatu Otwockiego.

W drodze powrotnej pokazaliśmy zacnym gościom Pałac w Otwocku Wielkim – w gminie Karczew, dawną siedzibę rodu Bielińskich. Pałac ma bardzo ciekawą historię, należał do Wielu Królów, odziedziczył go też Marszałek Koronny Franciszek, na którego cześć  nazwano ulicę Marszałkowską w Warszawie.

zdjęcie.jpg (48 KB)IMG_20220706_125211.jpg (74 KB)IMG_20220706_130258.jpg (70 KB)IMG_20220706_140634.jpg (36 KB)IMG_20220706_135115.jpg (31 KB)