Głośne czytanie wierszy Cypriana Kamila Norwida w PBP

Data: 30.09.2021 r., godz. 14.28    527
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego celem jest promowanie czytelnictwa, w tym głośnego czytania.
Z tej okazji zaprosiliśmy do biblioteki uczniów klasy II o specjalności grafik komputerowy z ZS Nr 2 w Otwocku, wraz z nauczycielką Panią Jolantą Wilczek.
Jedną z form bardzo wartościową jest upowszechnianie czytelnictwa poprzez organizowanie spotkań młodzieży w bibliotece. Dlatego zaproszeni przez nas uczniowie mogli połączyć pasję czytania z umiejętnością głośnego czytania utworów Cypriana Kamila Norwida, który decyzją Sejmu został patronem Roku 2021.
Ponadto mieli możliwość obejrzenia aktualnej Wystawy Fotograficznej, zatytułowanej „ Kocham Cię Wisło”.
To było bardzo owocne spotkanie, podczas którego wskazaliśmy młodzieży szereg korzyści wynikających z czytania książek.