Narodowe Czytanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 08.09.2021 r., godz. 11.43    538
„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, przypadł na X edycję Narodowego Czytania, objętego Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
Jak co roku, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zorganizowała to wydarzenie w „swoich ogrodach”.
Uroczystość zainicjowana została przez Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, Panią Annę Bielicką, odczytaniem listy Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy. Następnie Pani Jolanta Wilczek (nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 im. M. Skłodowskiej – Curie w Otwocku), przybliżyła zgromadzonym postać Gabrieli Zapolskiej.
Tym razem została stworzona scena, a czytanie „Moralności Pani Dulskiej” odbyło się, jak w prawdziwym teatrze z podziałem na role.
W postacie Pani Dulskiej wcieliły się; Pani Regina Stec – Morawska – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Otwocka, Pani Grażyna Olszewska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Pani Joanna Kożan Łazor – Otwocka Poetka oraz Pani Anna Sugier-Szerega – czytelniczka PBP w Otwocku.
Zaś Zbyszkami byli : Pan Krzysztof Szczegielniak – Starosta Powiatu Otwockiego, Paweł Zawada – Wicestarosta Powiatu Otwockiego oraz Pan Artur Dawidziuk – Nadleśniczy Nadleśnictwa Celestynów.
Rola Hesi – przypadła Pani Grażynie Kilbach – Przewodniczącej Rady Powiatu, a Melę zagrała Pani Kinga Błaszczyk – Członek Zarządu Powiatu Otwockiego .
Pani Beata Kwaśniak – nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 im. M. Skłodowskiej – Curie w Otwocku stworzyła postać Juliasiewiczowej, a Tatdrachową – zagrała nasza czytelniczka Pani Zdzisława Dorywalska.
W pozostałe postacie wcielili się, jak zresztą rokrocznie Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. M. Skłodowskiej – Curie w Otwocku. Nad całą inscenizacją czuwały Pani Jolanta Wilczek i Katarzyna Szwed, nauczycielki z tejże szkoły.
Piękna pogoda dopisała, więc i całe przedstawienie udało się, co widać było po zadowolonych minach oglądających jak i czytających. Na koniec nie zabrakło upominków i dyplomów dla uczestników, a także wspaniałego poczęstunku.
Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo i do zobaczenia za rok!