Powiatowy Rajd Rowerowy „Odjazdowy Czytelnik” w Gminie Wiązowna

Data: 01.06.2021 r., godz. 14.51    716
29 maja odbył się Powiatowy Rajd Rowerowy w Gminie Wiązowna. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Imprezę swoim patronatem objęło Starostwo Powiatu Otwockiego oraz Wójt Gminy Wiązowna. Wydarzenie przy Gminnym Parku Centrum w Wiązownie zainaugurował Wójt Gminy Wiązowna Pan Janusz Budny wspólnie z Dyrektorem Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna Panią Marzeną Kopką.
Trasa przejazdu rowerowego wynosiła 12 km, a wiodła przez Wiązownę - Emów -Radiówek-Żanęcin-Wiązownę.
Wyjeżdżających rowerzystów po skończonym Rajdzie Rowerowym powitała Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, Pani Anna Bielicka wręczając bukiet kwiatów Gospodyni Wydarzenia - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna Pani Marzenie Kopce.
Na miejscu na miłośników rowerów i książek czekały stoiska z atrakcjami dla najmłodszych oraz książkami dla starszych przygotowanymi przez Biblioteki Powiatu Otwockiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Podczas imprezy zapewniono wiele atrakcji: były animacje czytelnicze, warsztaty o książce, konkursy, lekcje historii, spotkanie z bohaterami książki „Rolek. Pies przewodnik” - Panem Sebastianem Grzywaczem i jego psem. Przeprowadzono również zbiórkę krwi.
Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Był też grill, pierogi, smalec z ogóreczkiem, popkorn, napoje i ciastka.
W przedsięwzięciu wzięło udział wiele osób, lista jest długa. Najliczniejszą jednak grupą, która przygotowała stoiska z atrakcjami oraz promowała swój region stanowili Bibliotekarze.
Po raz kolejny udowadniając swoją kreatywność. Przy organizacji wydarzenia zjednoczyły swoje siły następujące Biblioteki Powiatu Otwockiego: Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Karczewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Sobieniach-Jeziorach, Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Osiecku udowadniając jak wiele można razem.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie internetowej, które relacjonują przebieg imprezy.