Klasyka literatury dziecięcej w pięknej oprawie.

Data: 24.09.2020 r., godz. 13.51    635
Wydawnictwo Dwie Siostry gościło w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy Bibliotece, Głównej Bibliotece Województwa Mazowieckiego. My mieliśmy możliwość uczestniczenia w seminarium „Działamy z Dwiema Siostrami” poświęconego literaturze dziecięcej i młodzieżowej oraz praktycznym pomysłom na wykorzystanie ich w pracy z czytelnikiem. Ciekawe warsztaty przeprowadzili Przedstawiciele Dwóch Sióstr. Seminarium zorganizował Dział Instruktorski Wojewódzkiej Sieci Bibliotek pod Kierunkiem Kierownik adiunkt dr Anny Karczewskiej. Zapoznaliśmy się z prezentacją i omówieniem nowych tytułów z oferty Wydawnictwa Dwie Siostry oraz zapowiedziami książkowymi na najbliższe miesiące – dla małych, dużych i całkiem dużych czytelników. Wydawnictwo Dwie siostry działa od 2005 roku. Jego specjalnością są książki dla dzieci i młodzieży. To niewielka warszawska oficyna dziecięca, która duży nacisk kładzie na oprawę graficzną książek, mówi się o nich mistrzowie znana jako wydawca wielu pozycji książkowych: „D.O.M.K.U.” doskonałych okazów małych i efektownych konstrukcji, „Map”, „Pszczół” i wielu innych bestsellerów literatury dla młodych czytelników. Książki Dwóch Sióstr święcą tryumfy nie tylko w Polsce, lecz także w ponad 40 krajach świata, gdzie ukazały się ich zagraniczne wydania. „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, przetłumaczone na blisko 30 języków i wydane w 40 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, stały się największym polskim międzynarodowym sukcesem wydawniczym ostatnich dziesięcioleci. W 2018 w Bolonii podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, Bologna Children’s Book Fair, Wydawnictwo Dwie Siostry ogłoszone zostało Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku! W naszych bibliotecznych zbiorach posiadamy już książki przepięknie wydane przez to właśnie Wydawnictwo ” np. „Pod ziemią, pod wodą” . Z przyjemnością informujemy, że wkrótce zamówimy kolejne nowości dla naszych małych czytelników oraz młodzieży. Zachęcamy Opiekunów do zapoznania się z nowościami działu dziecięcego naszej biblioteki i sięgnięcia po nie.

Agnieszka Zaleska