Biblioteka Powiatowa o uczuciach - spotkanie dla dzieci z Warszawy

Data: 19.02.2018 r., godz. 09.00    1096
13 lutego PBP odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 89 w Warszawie
Tym razem zaproszonymi gośćmi na zajęcia w bibliotece były przedszkolaki z Przedszkola Nr 89 „Niezapominajka”. Grupę 5 i 6 latków wraz z ich opiekunem ciepło przywitała Pani Dyrektor Anna Bielicka. Tematem naszych zajęć w dniu poprzedzającym Walentynki były uczucia (takie jak: radość, szczęście, przyjaźń, złość, strach, tęsknota itp.).
Celem zajęć było rozpoznawanie, nazywanie i okazywanie uczuć innym osobom, a także poznanie sposobów radzenia sobie z nimi.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach odpowiadając między
innymi na zagadki tematyczne oraz wspólnie odgadując hasło nawiązujące do tematu zajęć. Wysłuchały też czytanego przez Panią Agnieszkę Zaleską opowiadania o uczuciach z książki „Wielka księga uczuć”. Grzegorza Kasdepke pt. „Tęsknota”.
Zajęcia plastyczne poprowadziła Pani Maria Uryga, nauczyciel plastyk z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Serduszko”. Pod jej kierunkiem dzieci wykonały piękne „Rzeźby uczuć” t.j. kolorowe drzewa uczuć doskonale pasujące do tematyki zajęć, stanowiące
jednocześnie ich dopełnienie. Na zakończenie zaplanowano słodki poczęstunek. Dziękujemy za odwiedziny:) I zapraszamy ponownie.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z tego wydarzenia na naszej stronie FB.