Konkurs Kamishibai – pomysł na opowieść w trudnych czasach organizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku został rozstrzygnięty.

Data: 27.08.2020 r., godz. 17.09    586
Kamishibai - pomysł na opowieść w trudnych czasach - konkurs dla kreatywnych czytelników został rozstrzygnięty. Konkurs adresowany był dla dzieci z powiatu otwockiego w wieku 3 do 6 lat.
Konkurs adresowany był dla dzieci z powiatu otwockiego w wieku 3 do 6 lat.
Głównym celem konkursu było promowanie wartości, jakie niesie ze sobą rodzina, ale i rozwijanie umiejętności plastycznych oraz wyobraźni najmłodszych mieszkańców powiatu otwockiego.
Celem konkursu było także :
- Promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkół podstawowych sztuki za pomocą fotografii,
- Pobudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci,
- Zachęcanie młodych ludzi do twórczych rozwiązań tematu konkursowego,
- Rozwijanie zainteresowań i umiejętności technicznych i plastycznych wśród dzieci i młodzieży.
Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:
zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność pracy, pomysłowość autorów, wartości artystyczne oraz wyobraźnią w zakresie przedstawionego tematu.
Ocenie jury podlegały przesłane 3 zdjęcia obrazujące praktyczne zastosowanie własnoręcznie wykonanych Kamishibai.
Komisja Konkursowa przyznała 3 równorzędne nagrody, które otrzymali :
Amelia Żurawska - 6 lat, Alicja Igielska - 4 lata, Jan Igielski - 6 lat.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim dzieciom oraz ich Opiekunom za stworzenie wspaniałych prac, a przy tym wykazanie się wyjątkową kreatywnością. Uczestnicy Konkursu mieli możliwość przekonać się jaką frajdę przynosi uprawianie sztuki obrazkowego teatru. Brawa dla rodziców, którzy wykorzystali czas, który spędzają z dziećmi i stworzyli własny teatr i swoją własną bajkę.!
Zwycięzcom konkursu serdecznie GRATULUJEMY!!!Uroczyste wręczenie nagród odbyło się pojedynczo, rodzinnie przy pięknej pogodzie w dniu 26 sierpnia na świeżym powietrzu na terenie Powiatowej Biblioteki Publicznej, przy zachowaniu środków ostrożności związanych z obostrzeniami związanymi z koronawirusem. Laureaci odebrali dyplomy oraz nagrody wręczone przez Dyrektor Biblioteki Panią Annę Bielicką. Myślimy, że prezenty spodobały się najmłodszym, a niektóre z nich posłużą całej rodzinie i umilą czas spędzany razem. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku z książką.