E-booki w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 22.07.2020 r., godz. 13.18    640
Szanowni Czytelnicy, mając na uwadze Państwa potrzeby oraz z uwagi na w dalszym ciągu panujący stan epidemii , Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku wprowadza do swojego księgozbioru usługę wypożyczania E-booków.
Ciekawi jesteśmy Państwa uwag i otwarci jesteśmy na sugestie dotyczące zakupu nowych pozycji do elektronicznego wypożyczania.
Cały proces usługi prowadzony jest w sposób elektroniczny, do wypożyczenia tej formy książki wystarczy tylko dostęp do internetu ( telefon, komputer tablet itp.), zalogowanie się na swoje konto biblioteczne i dokonanie wypożyczenia w preferowanym przez Państwa formacie EPUB lub MOBI. Każda pozycja wypożyczana jest na trzydzieści dni i automatycznie sama się zwraca po tym terminie.
Serdecznie zapraszamy do wypożyczania !!!

WYPOŻYCZANIE E-BOOKÓW

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA E-BOOKÓW W POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
W OTWOCKU

1. E-booki mogą wypożyczać wszyscy użytkownicy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, którzy posiadają aktywne konto biblioteczne i nie posiadają zaległych zobowiązań wobec Biblioteki.
2. Użytkownik ma prawo korzystać z wypożyczonych e-booków wyłącznie na własny użytek, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2018.1191) z wyłączeniem własnego użytku osobistego.
3. Zabrania się:
* rozpowszechniania oraz wprowadzania do obrotu wypożyczonych e-booków,
* modyfikowania lub powielania treści e-booków,
* wykorzystywania e-booków w celach komercyjnych, w szczególności rozpowszechniania ich treści lub wprowadzania do internetu.
4. Dopuszcza się przeniesienie pobranego pliku pomiędzy urządzeniami, jednakże nie może to nastąpić poprzez jego zwielokrotnienie. Oznacza to, że plik po skopiowaniu należy usunąć z poprzedniego urządzenia, na którym wcześniej był zapisany.
5. Ilość wypożyczonych e-booków zależy od limitu konta.
6. Wypożyczone e-booki są oznaczone w sposób, który umożliwia identyfikację źródła pochodzenia plików i wypożyczającego.
7. Okres wypożyczenia wynosi 30 dni i nie ma możliwości jego skrócenia.
8. Najpóźniej po upływie 30 dni użytkownik jest zobowiązany do skasowania pliku. Niespełnienie powyższego obowiązku będzie traktowane, jako naruszenie przepisów ustawy powołanej w ust. 2 Regulaminu.
9. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają postanowienia Regulaminu korzystania z materiałów i usług Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku.
10. Zapoznanie się z treścią niniejszego Regulaminu i akceptacja jego postanowień jest warunkiem koniecznym do dokonania wypożyczenia.