Jesteś tutaj:

NOWOŚCI WYDAWNICZE w PBP

Data: 09.06.2020 r., godz. 13.49    103
Szczególnie polecamy niedawno zakupioną przez nas pozycję książkową „Dzieci ekranu” Nicholasa Kardarasa. Stanowi ona przerażającą prawdę na temat uzależnienia od mediów cyfrowych. To obowiązkowa lektura dla każdego!
Szczególnie polecamy niedawno zakupioną przez nas pozycję książkową „Dzieci ekranu” Nicholasa Kardarasa. Stanowi ona przerażającą prawdę na temat uzależnienia od mediów cyfrowych. To obowiązkowa lektura dla każdego!
W tej książce dowiemy się między innymi jak negatywny wpływ ma technologia ekranowa na mózgi dzieci.
Dr Nicholas Kardas jest specjalistą ds. uzależnień w Stanach Zjednoczonych, zajmuje się leczeniem uzależnień nastolatków. Dowodzi, że nadmierne obcowanie z ekranem może neurologicznie uszkodzić rozwijający się mózg młodej osoby, podobnie jak uzależnienie od kofeiny, a ponadto badania kliniczne wskazują na zaburzenia takie jak ADHD, agresja, psychoza i wiele innych. Ta pozycja jest nieocenionym źródłem informacji uświadamiającym nam, jaką krzywdę wyrządzamy dzieciom, pozwalając im na swobodny, niekontrolowany dostęp do ekranów. Autor udowadnia, że ekrany są narkotykiem, a niestety dla niektórych interes gospodarczy przemysłu technologicznego bardziej się liczy niż dbanie o umysły dzieci.
Wszystkim zainteresowanym gorąco polecamy tę pozycję, wysoką cenioną zwłaszcza przez psychologów oraz specjalistów ds. uzależnień młodych ludzi.

Nasz księgozbiór wzbogacił się, także o kolejną ciekawą lekturę dotyczącą aktualnej problematyki, mając szczególnie na uwadze wydłużenie czasu jaki młodzi ludzie spędzają obecnie w domach przed ekranem.

Tym razem to zbiór interesujących faktów, wskazówek, opinii i porad dotyczących obecności ekranów w życiu dziecka. W dzisiejszych czasach nie ma takiej możliwości, aby utrzymywać dzieci z dala od nowoczesnych technologii.
W proponowanej przez nas pozycji rodzice oraz opiekunowie znajdą wiele konkretnych przykładów, którymi powinni kierować się w związku z korzystaniem przez ich pociechy z telefonów, komputerów i innych sprzętów. Autorka Anya Kamenetz podkreśla do kogo tak naprawdę należy obowiązek kształtowania zdrowych nawyków korzystania z mediów i urządzeń cyfrowych wśród dzieci.
Gorąco polecamy naszym czytelników obydwie niedawno zakupione przez nas pozycje !