„ Kicia Kocia” dla najmłodszych - w ramach promocji czytelnictwa w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Data: 22.04.2020 r., godz. 09.15    787
Do wiadomości najmłodszych czytelników lubianej przez dzieci serii „Kicia Kocia” powstaje serial z „Kici Kocią”, realizowany na podstawie opowiadań pochodzących z książek Anity Głowińskiej. Projekt otrzymał dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Serial będzie liczył aż 26 odcinków!.
"Kicia Kocia" to cykl książeczek, w których główna bohaterka, wraz z przyjaciółmi, uczy dzieci reguł rządzących światem.
Pisarka specjalnie dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki dedykowała nawet jedną z książek, ze swojego bogatego dorobku. W zbiorach posiadamy wiele tytułów książek tej autorki, które uwielbiają mali czytelnicy.
Biblioteka przystąpiła do Projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii ”Mała książka - wielki człowiek”. Każde dziecko, które weźmie udział w projekcie otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą na dobry start. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa.
Ostatnio zakupiliśmy 3 najnowsze tytuły z cieszącej się ogromną popularnością serii „Kicia Kocia”, bestsellerowy tytuł „Kicia Kocia na lotnisku” i rozdawaliśmy dzieciom wraz z dyplomami za udział w Projekcie, który od pewnego czasu realizujemy „Mała książka - wielki człowiek”.
Zapraszamy do Biblioteki Powiatowej z chwilą jej otwarcia dla czytelników i zachęcamy dzieci do przystąpienia do Akcji - „Mała książka - wielki człowiek”.