Powiatowa Biblioteka Publiczna wspiera naukę czytania wśród najmłodszych

Data: 17.04.2020 r., godz. 10.00    700
Drodzy czytelnicy nasza biblioteka nadal promuje i wspiera rozwój czytelnictwa zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Ostatnio postawiliśmy również na samodzielne czytanie wśród dzieci. Tuż przed wystąpieniem stanu epidemii zdążyliśmy z zakupem książek dla czytelników, które w chwili obecnej dla Państwa opracowujemy. Wśród nich znalazły się również książki dla najmłodszych czytelników, do samodzielnego czytania. Postanowiliśmy w naszej bibliotece wyodrębnić specjalne miejsce w dziale dziecięcym, w którym znajdą się książki przeznaczone wyłącznie do samodzielnej nauki czytania, znajdą się w nim między innymi poszukiwane przez Państwa elementarze, oraz książki z większym drukiem Wydawnictwa Egmont i inne.
„Czytam sobie”, to pierwszy program wydawniczy przeznaczony dla najmłodszych dzieci do nauki czytania. W powstanie serii zaangażowało się wielu wybitnych, współczesnych pisarzy takich jak : Grzegorz Kasdepke, Zofia Stanecka i Małgorzata Strzałkowska, Joanna Olech.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji ”Czytam sobie”.
Sukces „Czytam sobie” sprawił, że powstała nowa seria literacka dla dzieci książki z bakcylem. Są to książki adresowane do młodych czytelników, którzy opanowali już 3 poziom naszej serii.
W naszym księgozbiorze pojawiły się książki z tej serii Katarzyny Kozłowskiej „Włoska przygoda” oraz „Kot w okularach”. Książeczki są dostosowane do potrzeb dzieci od siódmego roku życia, a większa czcionka umożliwi czytanie bez przeszkód.
Zachęcamy również do przyłączenia się do akcji „Czytam sobie” zarówno opiekunów jak i nauczycieli oraz bibliotekarzy z działów dziecięcych Powiatu Otwockiego.
To świetna porcja zabawy i nauki dla najmłodszych wspierająca naukę czytania na kilku etapach.
Szczegóły informacji o książkach oraz akcji promującej czytelnictwo dostępne są na stronie internetowej czytamsobie.pl.
Zapraszamy do Biblioteki Powiatowej z chwilą jej otwarcia dla czytelników.