„Polacy na Laudzie i Żmudzi” spotkanie z Ireną Duchowską

Data: 03.03.2020 r., godz. 12.31    879
W dniu 2 marca 2020 r., Powiatową Biblioteką Publiczną w Otwocku, zaszczyciła swoją obecnością Irena Duchowska. Urodzona i mieszkająca na Litwie polska poetka, pedagog, działaczka społeczna, wielokrotnie nagradzana za krzewienie języka oraz kultury polskiej na Litwie. Uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi RP za wybitne zasługi w propagowaniu literatury polskiej.
Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy w hołdzie zmarłemu 29.02.2020 r. Ireneuszowi Krzyżanowskiemu, który był inicjatorem spotkania z ramienia Klubu Twórczego Myślenia.
O Pani Irenie Duchowskiej opowiedziała Pani Krystyna Obara – Morawska. Po krótce przybliżyła jej biografię i dokonania zarówno społeczne jak i literackie. Następnie głos zabrała sama autorka. Opowiedziała o historii Laudy i Żmudzi , następnie zaprezentowała swoje utwory poetyckie.
Spotkanie przebiegło w miej atmosferze przy dobrej kawie i ciastku.
Na koniec autorka z rąk Dyrektor PBP, Pani Anny Bielickiej, otrzymała pamiątkowe dyplom z podziękowaniem za spotkanie, bukiet kwiatów oraz publikacje książkowe wydane przez PBP.