Jesteś tutaj:

Utracone marzenia” – uroczyste otwarcie wystawy w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 05.09.2019 r., godz. 17.48    245
W dniu 03.09.2019r. o godz. 12.00 , w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pt. „Utracone marzenia”, poświęconej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W dniu 03.09.2019r. o godz. 12.00 , w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pt. „Utracone marzenia”, poświęconej 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Otwarcie nastąpiło przy obecności pocztu honorowego, złożonego z uczniów klasy wojskowo-sportowej z Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Wyszyńskiego w Karczewie oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku. Po wprowadzeniu gości do budynku biblioteki, uczestnicy wystawy, odśpiewali Hymn Państwowy, po czym przybyli goście zostali przywitani przez Panią Annę Bielicką – dyrektor Biblioteki. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Powiatu Otwockiego Pan Cezary Łukaszewski, Burmistrz Karczewa Pan Michał Rudzki, Radny Powiatu Pan Dariusz Kołodziejczyk, przedstawiciel Nadleśnictwa, przedstawiciel Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, przedstawiciele oświaty i wiele innych osób związanych z Otwockiem i Powiatem Otwockim. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Starosta Otwocki, Pan Cezary Łukaszewski. Po wystawie oprowadzał i opowiadał o niej Kustosz Biblioteki Powiatowej w Otwocku, Pan Robert Beller.
Cóż o samej wystawie można powiedzieć? Została ona podzielona na dwie części. Pierwsza jej cześć to okres tuż przed wybuchem II wojny światowej prezentująca m.in. uzbrojenie, jakim dysponowała zarówno strona polska jak i niemiecka, część druga to sam moment wybuchu wojny oraz dalszy jej przebieg. Na wystawie zostały zamieszczone fotogramy wykonane z oryginalnych fotografii i znaczków z tego okresu, pochodzących ze zbiorów prywatnych, co jest dodatkowym atutem wystawy, która jest czynna do 31.10.2019r. w godzinach pracy biblioteki. Honorowy patronat nad wystawą przyjął; Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik oraz Starosta Powiatu Otwockiego Pan Cezary Łukaszewski.
Całą uroczystość zakończył skromny poczęstunek dla przybyłych gości.