Jesteś tutaj:

Świat emocji – zajęcia biblioterapeutyczne dla przedszkola Nr 12 w Otwocku

Data: 22.07.2019 r., godz. 13.44    81
Jedną z grup przedszkolnych, która odwiedziła miedawno naszą bibliotekę, były Przedszkolaki z Przedszkola Nr 12 w Otwocku.
Jedną z grup przedszkolnych, która odwiedziła niedawno naszą bibliotekę, były Przedszkolaki z Przedszkola Nr 12 w Otwocku.
Zajęcia miały na celu rozbudzenie u dzieci umiejętności rozpoznawania i wyrażania uczuć oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami, t.j. złością , strachem i lękiem
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć stała się książka ”Kolorowy potwór”, to wyjątkowa pozycja, która wprowadza najmłodszych w świat emocji. Uczyliśmy się razem z kolorowym potworem rozpoznawać i nazywać uczucia, oczywiście w formie zabawy. Jednym z zadań było wyrażanie emocji w formie plastycznej, przedszkolaki rysowały swoje własne potwory, którym nadawały wymyślone przez siebie nazwy, oczywiście w nawiązaniu do przeczytanej im im wcześniej lektury.
Książka ma niezwykły potencjał warsztatowy, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po nią nauczycieli i rodziców.Niedawno ukazała się najnowsza je wersja Pop-up, jest już dostępna w naszych zbiorach. Dzieci zostały zapoznane również z najnowszymi książkami z utworzonego niedawno działu dziecięcego, dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece, wśród tylu książek jeszcze nie były.
Przedszkolaki wyszły z biblioteki radosne, zadowolone ze słodkościami i zakładkami do książek. Dziękujemy Dzieciom i Paniom za aktywność i zaangażowanie podczas zajęć. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.