Relacja z wieczoru poetyckiego z poetką Panią Anną Mikos

Data: 11.02.2019 r., godz. 08.00    1364
6 lutego w PBP odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań z poezją.
Tym razem był to niezwykły wieczór autorski z otwocką poetką Anną Mikos pt.” Marzenia się spełniają”. W sali zebrali się miłośnicy poezji. W bardzo sympatycznej atmosferze spotkanie poprowadziła otwocczanka, opowiadając o swoim życiu, wspomnieniach, marzeniach.
Autorka wieczoru jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, czyta i pisze wiersze od wczesnych lat młodości. Zadebiutowała wiosną 2016 roku wydając tomik poezji zatytułowany „ Krynica”, czyli źródło tego, co w życiu i poezji jej zdaniem najważniejsze : „ miłość, czas i nadzieja”. Kolejny tomik wierszy wznowiony w 2018 r. zatytułowany „Marzenia czyli truskawki ze śmietaną”, z którego pochodzi recytowany podczas spotkania wiersz „Tango „Oblivion” (zapomnienie) był do nabycia podczas wieczoru w bibliotece. Wiersze przedstawiają osobiste przemyślenia na temat przyjaźni, miłości, wolności, piękna i sprawiedliwości.
Podczas wieczoru przy świecach poetka zaprezentowała nam swoje wiersze między innymi o miłości, a recytacja poprzedzona osobistym komentarzem przeplatana motywami muzycznymi zrobiła na zebranych duże wrażenie.
Nastrojowe wiersze przypadły do gustu miłośnikom poezji. Na koniec były brawa, kwiaty i słodki poczęstunek. Podziękowania za umożliwienie zorganizowania ciekawego cyklu spotkań kierowane były pod adresem dyrektor Biblioteki Pani Anny Bielickiej. Pomysł promowania poetów powiatu otwockiego okazał się strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy na kolejne nasze spotkania.

Zaleska Agnieszka