Karnawałowe spotkanie w bibliotece

Data: 05.02.2019 r., godz. 10.00    957
1 lutego nasza bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie.
Dzieci z Karczewa, w ramach ferii odwiedziły tego dnia Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie wykonywały maski karnawałowe oraz piekły faworki, a w naszej placówce chciały zobaczyć wystawę czasową „Eleganci i dandysi. Świat męskiej mody XIX i początku XX wieku”., wypożyczoną z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

14 dzieci w wieku 5 – 10 lat pod opieką nauczycielek Ewy Kardasiewicz i Aleksandry Majchrzyk zwiedziło bibliotekę i zapoznało się z wystawą, po której oprowadził kustosz PBP, Robert Beller.
Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego małych chłopców ubierano w sukieneczki i jak przedziwne nazwy nadawano spodniom, okryciom wierzchnim i kapeluszom.

Kolejną atrakcją były przebieranki karnawałowe, do których zgłosiły się dwie ochotniczki. Po sesji zdjęciowej dziewczynki dostały w nagrodę za odwagę pamiątkowe albumy, a następnie nasi mali goście kolorowali obrazki z motywami strojów.

Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały książeczki - kolorowanki na temat Mazowsza, a po uśmiechniętych buziach było widać, że wizyta się udała.

Sylwia Królak