Jesteś tutaj:

Mikołajkowe spotkanie

Data: 07.12.2018 r., godz. 10.00    765
4 grudnia w PBP odbyły się zajęcia z udziałem zaproszonych gości - uczniów z klasy VI E ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, poznanie roli książki w życiu młodego człowieka, prezentacja nowości wydawniczych, a w szczególności pokazanie atrakcyjnych książek, aby zachęcić młodzież do czytania.
Wspólnie z uczniami omawialiśmy na zajęciach zalety jakie płyną z czytania książek, takie jak : poszerzenie wiedzy, rozbudzanie wyobraźni, wzbogacenie słownictwa, poprawa koncentracji i pamięci.
Wszelkie działania zmierzały do sięgnięcia przez młodzież po książkę.
Drugą częścią spotkania były zajęcia plastyczne, które poprowadziła Pani Joanna Ćwiek, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku. Pod jej kierunkiem powstały pięknie wykonane kartki świąteczne, które pięknie zdobią wnętrze biblioteki. Za aktywność na zajęciach oraz wykonane prace Pani Dyrektor Anna Bielicka podziękowała uczniom wręczając książki p.t. „Kolorowa podróż po Mazowszu”, znaczki z logo naszej biblioteki oraz zakładki do książek.
Spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej przedświątecznej atmosferze.
Wystawkę prac można obejrzeć w Wypożyczalni PBP. Zapraszamy.


Zaleska Agnieszka