Jesteś tutaj:

Spotkanie autorskie dla dzieci z okazji 100 rocznicy Niepodległości Polski

Data: 12.11.2018 r., godz. 10.00    671
Z okazji 100 rocznicy Niepodległości Polski zorganizowaliśmy specjalne spotkanie autorskie z pisarką, autorką książek dziecięcych Panią Wiolettą Piasecką.
Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klas pierwszych wraz z Opiekunami ze szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku.
Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii (m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej) , czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. Dwie książki ostatnio napisane przez Panią Wiolettę w tak szczególnym roku to prezent dedykowany młodym czytelnikom. Pierwsza z nich to „Ignaś”, książka poświęcona Ignacemu Paderewskiemu, to wspaniała lektura w setną rocznicę odzyskania Niepodległości.
Druga z tej samej serii, opowieści Patriotyczne to „ Faustynka”.
Podczas wizyty autorka przedstawiła uczniom niezwykle ciepłą opowieść o chłopcu, głównym bohaterze Ignasiu, który miał tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Starał się je realizować przy każdej nadarzającej się okazji, a Polska w owym czasie potrzebowała ogromnego wsparcia, miłości i oddania. Rozdarta była pomiędzy trzech zaborców: Prusy, Rosję i Austrię i na długo zniknęła z mapy świata.
Drugą cześć spotkania z młodym czytelnikiem przebiegała wyjątkowo dynamicznie.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Był quiz ze znajomości bajek i baśni oraz zagadki.
Pani Wioletta przeprowadziła też szybki sprawdzian wiedzy na temat znajomości światowej ligi piłki nożnej oraz pytała o zawód w przyszłości. Za swoją aktywność dzieci losowały wróżby zdradzające , kim będą w przyszłości. Pod koniec spotkania autorka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania. Ponadto zaprezentowała swoje nowe książki. Przy okazji nasza Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o brakujące poszukiwane tytuły takie jak : „Faustynka „ .Opowieści patriotyczne. ,”Drużyna marzeń” zagadki piłkarskie,”Tańczące czarownice”, „Mała cyganeczka” i inne. Zachęcamy zatem do odwiedzin naszej biblioteki i sięgnięcia po książki autorstwa pisarki.
Zaleska Agnieszka