Jesteś tutaj:

„Jak nie czytam, jak czytam” relacja z udziału naszej biblioteki w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej

Data: 12.06.2018 r., godz. 10.00    1092
W dniu 8 czerwca nasza biblioteka włączyła się w III edycję Akcji Czytelniczej w Polsce –„ Jak nie czytam , jak czytam".
Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, a tak naprawdę najważniejsze w akcji jest promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie wśród młodego pokolenia.
Organizatorem Akcji jest „Biblioteka w szkole” a współorganizatorami biblioteki.
Dokładnie 8 czerwca o godzinie 10 Dyrektor Biblioteki Anna Bielicka przywitała uczniów drugiej klasy Zespołu Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Otwocku wraz z opiekunami, nauczycielami bibliotekarzami- Panią Małgorzatą Rosłoniec i Panią Justynę Kałowską .
Nasza placówka włączając się w niecodzienne wydarzenie zgodnie z regulaminem wybrała kameralne wspólne czytanie w plenerze.
Zaproszona młodzież przystąpiła niemal od razu do czytania poezji Norwida -
niedawno obchodziliśmy135 rocznicę śmierci poety.
Osoby czytające poezje zostały specjalnie wyróżnione i nagrodzone przez Panią Dyrektor tomikiem poezji Ireny Sarneckiej - Derkacz „Klimaty”.
W związku z tym, że niedługo wakacje, a interesująca książka będzie dobrym pomysłem na spędzenie czasu, zaprezentowaliśmy młodzieży ciekawą literaturę beletrystyczną ze zbiorów naszej biblioteki .
Chętni uczniowie mogli zrobić selfie z książką i wziąć udział w losowaniu nagród.
Specjalną atrakcją dla młodzieży były balony wypełnione helem, na których pisali swoje własne pomysły nawiązujące do tematyki akcji czytelniczej. Okazało się, że młodzież nie tylko czyta książki, ale też jest bardzo pomysłowa.
Dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

Zaleska Agnieszka