Książka ma różne oblicza

Data: 09.05.2014 r., godz. 10.00    971
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek zapraszamy do obejrzenia prezentacji pt. "Książka ma różne oblicza"
Tydzień Bibliotek obchodzony jest już po raz dziesiąty, a został wprowadzony do kalendarza przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, aby promować czytelnictwo i biblioteki w Polsce. Akcja trwa od 8 do 15 maja. W tym roku towarzyszy jej hasło: "Czytanie łączy pokolenia".
W tym duchu na mini wystawie prezentujemy książki nietypowe i bardzo stare.
Są to cymelia z końca XIX wieku: dzieła Adama Mickiewicza, Stanisłwa Reymonta, ale i lektura praktyczna, jak "Nauka robót ręcznych kobiecych" z 1900 r.
Miniatury wydawnicze to kolekcja wydań głównie z lat 80 - tych, a dla dzieci zaprezentowaliśmy książeczki - zabawki.
Tydzień Bibliotek zakończymy spotkaniem autorskim z Mariolą Pryzwan - przypominamy, że zacznie się ono 15 maja o godz. 17.00.
Wisława Szymborska powiedziała: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - zapraszamy!