Wieczór z poezją

Data: 26.02.2018 r., godz. 08.00    962
20 lutego odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Wieczory z poezją w bibliotece”.
Wieczór z poezją

Tym razem wieczór poetycki odbył się z udziałem Pani Krystyny Obary - Morawskiej absolwentki Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyła na kierunkach: Sztuka (Muzyka, Plastyka), Pedagogika. Publicystyka, poetka rozmiłowana w piosence i w tańcu. Od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich ”Stajnia” w Warszawie. Współpracowała z lokalnymi czasopismami: Celestynka, Linia Otwocka oraz świętokrzyskim kwartalnikiem o zasięgu międzynarodowym - Ars Pro Memoria. Napisała ok. 60 - u publikacji z cyklu „Wychowanie dla sztuki, wychowanie przez sztukę” oraz limeryków, wierszy dla..., banalików, wierszy patriotycznych i tekstów piosenek.

Było to wyjątkowe spotkanie. Zostaliśmy wprowadzeni nie tylko w świat poezji, ale i muzyki. Szczególny nastrój wieczoru podkreślała nie tylko nastrojowa muzyka, ale recytowane wiersze przeplatane ulubionymi piosenkami w wykonaniu samej Pani Krystyny. Wiersze dotyczyły różnych okresów z jej życia, były też wśród nich dedykowane konkretnym osobom. Podczas spotkania promowała gminę Celestynów, z którą jest ściśle związana.

Zapraszamy na kolejne spotkania miłośników poezji i nie tylko :)