Jesteś tutaj:

Relacja z Warszawskich Targów Książki

Data: 21.05.2018 r., godz. 10.00    687
W miniony weekend na Stadionie Narodowym odbyło się jedno z czołowych wydarzeń w świecie książki - Warszawskie Targi Książki - nie mogło na nich zabraknąć reprezentanta naszej placówki, Agnieszki Zaleskiej, starszego bibliotekarza.
Na fanów książek czekało 802 wystawców z 32 krajów, a także wielu autorów, tłumaczy, ilustratorów i przedstawicieli kultury. Specjalnie dla dzieci i młodzieży przygotowany został atrakcyjny program wydarzeń i warsztatów. Dla starszych czytelników przygotowano spotkania autorskie, panele dyskusyjne oraz wysokie rabaty na bestsellerowe pozycje.
Piątek był dniem książki akademickiej i naukowej, a sobota dniem reportażu oraz akcji „Z półki na półkę ” czyli wielkiej wymiany książek. Była to niepowtarzalna okazja, by przeczytane książki wymienić na inne oraz na nowości wydawnictw. W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szczególne miejsce w programie zajmowała, także tematyka powiązana z tym wydarzeniem. W ciągu czterech dni Tegoroczne Targi książki odwiedziło masy ludzi kochających książki. Do zobaczenia za rok.
Agnieszka Zaleska