Spotkanie z książką

Data: 24.05.2018 r., godz. 10.00    960
Tym razem gościliśmy starszaków z Niepublicznego Przedszkola „Sówka Mądra Główka” wraz z opiekunami.
Podczas pierwszej wizyty w naszej bibliotece przedszkolaki zapoznały się z księgozborem dziecięcym, oraz dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o książki, żeby jak najdłużej służyły innym czytelnikom. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteka, promowanie czytania książek i dbania o nie, a także poznanie zawodów związanych z powstawaniem książki, takie jak : pisarz, ilustator, wydawca. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na przygotowane dla nich zagadki biblioteczne nawiązujące do tematu zajęć. W związku z 390 rocznicą urodzin Charlesa Perraulta, francuskiego pisarza znanych i lubianych bajek dziecięcych, zaprezentowaliśmy dzieciom wystawkę książek z naszego księgozboru barwnie ilustrowanych bajek.

Spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej atmosferze. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Agnieszka Zaleska