Jesteś tutaj:

„Międzynarodowy Dzień Ziemi”

Data: 25.04.2018 r., godz. 10.00    702
Z okazji Dnia Ziemi naszą bibliotekę odwiedzili gimnazjaliści z SP nr 3 w Otwocku
„Międzynarodowy Dzień Ziemi” W związku z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi, uważanym za największe święto ekologiczne na całym świecie, zaprosiliśmy do naszej biblioteki młodzież klasy II gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Otwocku. Zajęcia dotyczyły tematów ekologicznych takich jak : ochrona przyrody, globalne ocieplenie, katastrofy ekologiczne, segregacja śmieci itp.
Młodzież chętnie przystąpiła do odszukiwania haseł ekologicznych. Osoba, która najszybciej poradziła sobie z zadaniem została nagrodzona pięknie ilustrowanym albumem Powiat Otwocki oraz otrzymała gromkie brawa od swoich koleżanek i kolegów.
Uczniom zaprezentowaliśmy nasz księgozbiór biblioteczny, w tym zbiory z ekologii, nowości wydawnicze, wystawę książek specjalnie przygotowaną na Dzień Ziemi oraz wystawę fotograficzną „Ptaki „ Doroty Bieńkowskiej.
Zajęcia plastyczne poprowadziła Pani Krystyna Szczęsna, plastyk. Pod jej kierunkiem uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali w grupach prace plastyczne związane z tematyką zajęć.
Powstały bardzo interesujące prace. Dziękujemy młodzieży za aktywność na zajęciach, zachęcamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych zajęć ekologicznych na naszej stronie i facebooku.


Zaleska Agnieszka