Przedszkole nr 4 na wystawie "Raz na ludowo" w PBP

Data: 08.10.2014 r., godz. 10.00    960
8 października odwiedziły nas dwie grupy z Przedszkola nr 4 w Otwocku
Tematem spotkania była oczywiście nasza wystawa "Raz na ludowo" z okazji Roku Oskara Kolberga, a własciwie jej część - prezentacja porcelanowych lalek w strojach ludowych.
Najpierw spotkaliśmy się z grupą 4 latków, a następnie z 5 i 6 - latkami. Dzieci podziwiały bogactwo kolorów strojów ludowych, ale jakie było ich zdziwienie, kiedy zobaczyły prawdziwy strój kołbielski, który zaprezentowała na sobie dyrektor PBP, Ewa Koc!
Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o tym stroju, a potem zapoznały się z bajką o królewnie zaklętej w żabkę, pochodzącą z książki "Aż tu nagle" - zbioru bajek z dzieł Oskara Kolberga.
Na koniec maluchy kolorowały ilustracje do bajki i opuściły naszą bibliotekę, obiecując, że się do nas zapiszą.

Pani Ewa prezentuje dzieciom z Przedszkola nr 4 oberka

Grupa starszaków zasłuchana w bajkę o królewnie żabce

Starszaki oglądają wystawę lalek w strojach ludowych

Czterolatki słuchają bajki o królewnie żabce