Jesteś tutaj:

W krainie baśni Andersena / Miedzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Data: 09.04.2018 r., godz. 10.00    787
Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci to święto obchodzone 2 kwietnia...
Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci to święto obchodzone 2 kwietnia w dniu urodzin znanego na całym świecie duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
Z tej okazji odwiedziliśmy dzieci z przedszkola „Sówka Mądra Główka”. Przeprowadzone tam zajęcia miały za zadanie promocję baśni H.Ch.Andrsena. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały fragmentów czytanej im baśni pt. „Brzydkie kaczątko”, a także poznały niektóre fakty z życia pisarza. Chętnie przystąpiły do prac plastycznych wbierając dowolne postacie bohaterów baśni światowej sławy pisarza.
W celu rozwijania zainteresowań czytelniczych zaprezentowano im bogato ilustrowaną serię książek H.Ch.Andrsena z najpopularniejszymi baśniami, takimi jak :”Brzydkie kaczątko”,”Słowik”, ”Księżniczka na ziarnku grochu”, „Królowa śniegu”, ”Dziewczynka z zapałkami” , „Calineczka” i inne.
Na koniec przystąpiliśmy do wspónej zabawy podsumuwującej zajęcia, a jednocześnie sprawdzającej znajomość znanych baśni pisarza przez najmłodszych.
Przedszkolaki po przeczytanych im fragmentach baśni trafnie odgadywały ich tytuły.
Dziękujemy przedszkolakom i Paniom za aktywność i zaangażowanie na zajęciach i zapraszamy do biblioteki po książki.

Zaleska Agnieszka