Jesteś tutaj:

AGNIESZKA TYSZKA, NIENIA Z OTWOCKIEGO MARZENIA

Data: 21.03.2018 r., godz. 12.00    865
W ramach popularyzacji czytelnictwa w PBP gościliśmy 16 marca Panią Agnieszkę Tyszkę, pisarkę
W ramach popularyzacji czytelnictwa w PBP gościliśmy 16 marca Panią Agnieszkę Tyszkę, pisarkę, której książki cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Jest absolwentkę polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarką, z zamiłowania pisarką i ogrodniczką. Napisała sporo słuchowisk radiowych, bajek, opowiadań i powieści. Autorka znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży takich jak : „M jak dżem”, „Smażone tablety”, „Mejle na miotle”, „Nawijka na skajpie”, „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe lulanki”, „Bajkowy rok”, „O czy marzy czarownica”, ”Koronkowe historie”, oraz cykl powieści „ Zosia z ulicy Kociej”i wiele innych. W 2005 otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”.
Pani Agnieszka w dzieciństwie mieszkała z dziadkami w leśniczówce „Torfy” w Otwocku (dziadek pisarki był leśniczym) i tam powstawały jej pierwsze wierszyki.
Tu w Otwocku narodził się talent pisarski. Książkę „Nienia z Zielonego Marzenia” dedykuje właśnie swoim kochanym dziadkom.
Na spotkanie autorskie zaprosiliśmy uczniów Koła Teatralnego i najlepszych czytelników ze Szkoły Podstawowej Nr 6 oraz opiekunów Mariolę Sitarz i Magdalenę Palęgę, a także uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Otwocku wraz z opiekunami Panią Wandą Gąsowską - Cacko oraz Katarzyna Złotkowską.
Podczas spotkania zaprezentowana została bogata tworczość pisarki skierowana do młodego czytelnika, zwłaszcza cykl powieści „ Zosia z ulicy Kociej”. To niezwykle ciekawa seria książek o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzince.
Ze spotkania uczniowie wyszli z własym podpisanym przez pisarkę egzemplarzem książki. Takiego zainteresowania, nie przwidział nikt, autorce zabrakło książek.
Potem nastąpiła miła niespodzianka, podziękowania od młodych czytelników dla Pani Dyrektor Anny Bielickiej za zorganizowanie ciekawego wydarzenia, pisarce za niezwykłe spotkanie, wspaniałą przygodę z książką.
Na zakończenie kolejna niespodzianka, tort dla Pani Agnieszki Tyszki z okazji jej 50 urodzin i słodki poczęstunek dla uczniów, za który dziękujemy piekarni „Staropolska” w Otwocku. Zachęcamy wszystkich młodych czytelników do sięgnięcia po książki Pani Agnieszki Tyszki.

Agnieszka Zaleska